Виховна робота.

Школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся діяльність навчального закладу відбувається так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника  власного життя.

Структура виховної роботи закладу.

Проблема, над якою працюємо:

Виховання справжнього громадянина нашої держави.

"Вдихнути в юну істоту душу громадянина –  це значить передати не тільки радість, захоплення, гордість за все те, що становить собою наші святині, а й сердечний біль, тривогу, турботу за долю цих  святинь – свободу і незалежність, честь і велич, багатство  і славу нашої улюбленої Вітчизни."

В.Сухомлинський

Мета роботи:

• створення цілісної моделі виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей;

• формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин;

• досягнення ефективності роботи педагогічного колективу щодо координації діагностико-профілактичної просвітницької роботи школи, сім’ї, громадськості, правоохоронних органів щодо попередження правопорушень, бездоглядності та інших негативних проявів.

В основу системи виховної роботи закладу покладено мудру пораду В.О.Сухомлинського: «Школа лише тоді осередок виховання, коли вона стала для дитини вогнищем радісного цікавого життя що кличе до знань, науки». Система виховної роботи розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», Загальної Декларації прав людини, Декларації прав дитини та Конвенції ООН про права дитини, нормативних документів МОН України, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» , Статуту навчального закладу. Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи  є ідея гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору. Особлива увага приділяється вихованню громадянина-патріота  готового  до подальшого навчання та трудової діяльності зі своїми політичними переконаннями,  свідомим відношенням до своїх обов’язків; формуванню навичок здорового способу життя.

Складові виховного процесу

Основні завдання  виховної роботи закладу:

1. Формування в учнів національної свідомості, патріотизму, любові до свого народу, до України, активної громадянської позиції, готовність до участі в процесах державотворення, відданості у служінні Батьківщині.
  2. Формування політичної та правової культури, виховання поваги до Конституції України, законодавства, державної мови та державних символів України.
  3. Забезпечення духовно-морального розвитку учнів, запобігання негативному впливу на свідомість учнів інформації, що містять бездуховність.
  4. Впровадження в суспільну свідомість переваг здорового способу життя, формування національного культу соціально активної, фізично здорової та духовно багатої особистості.
  5. Формування в учнів екологічної культури, виховання причетності й відповідальності за збереження і примноження природних багатств.
  6. Формування в учнів основ естетичної культури, організації дозвілля учнів, пошук його нових форм.

При плануванні виховної роботи школи вчителі, учні, батьки обирають такі заходи, які спрямовані на розвиток компетентної особистості Патріота, Громадянина України, визначають систему цінностей. В школі проходять семінари, круглі столи, педради, науково-практичні конференції, засідання творчих груп, працює методичне об’єднання класних керівників. Під час цієї роботи було визначено пріоритетним напрямком виховання – розвиток життєво компетентної особистості.

Традиції нашого закладу

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. У народі існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Максим Рильський любив повторювати: "Той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього». Наш заклад не стоїть осторонь і зберігає традиції попередніх поколінь.

Традиційними стали проведення різноманітних конкурсів, свят, фестивалів:

- День Знань;

- Посвята в першокласники;

- День фізичної культури та спорту;

- День Миру;

- День самоврядування;